21 בנובמבר 2016 – 8:08 | אין תגובות

הדסה: נחתם הסכם לשיתוף מחקר בינלאומי בתחום פגיעות חוט השדרה
שיתוף הפעולה הייחודי עם קרן ריק הנסן- על שמו של משותק הרגליים שהפך לאתלט פראלימפי בינלאומי

הסכם לשיתוף פעולה ייחודי נחתם בין בית החולים הדסה לבין קרן …

קרא עוד »
רפואה

בריאות

נשים

פלסטיקה

הריון

ראשי » ילדים, מחלות, צרכנות רפואית, רפואה

משאבות אינסולין "פארדיים" משולבות סנסור עדיפות על זריקות לטיפול בסוכרת נעורים

פורסם על ידי ב 7 ביולי 2010 – 21:14אין תגובות

פרסום במגזין הרפואי הנחשב "ניו אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין"(NEMJ) :
מחקר חדש מאשר:
משאבות אינסולין "פארדיים" משולבות סנסור לקריאת סוכר רציפה של מדטרוניק מאפשרות איזון טוב יותר של ערכי הסוכר מאשר בזריקות אינסולין יומיומיות בחולי סוכרת מסוג 1
תוצאות המחקר, שפורסמו בחודש יוני האחרון במגזין המקוון של " ניו אינגלנד " והוצגו בכנס המדעי האמריקאי, השנתי החשוב לטיפול בסוכרת ה- American Diabetes Association (ADA), עשויות להגדיר מחדש את סטנדרט הטיפול בחולי סוכרת מסוג 1

מחקר "סטאר 3" (STAR 3) הינו המחקר המבוקר, הרחב והממושך ביותר שנערך אודות הטיפול במשאבות אינסולין משולבות סנסור לקריאת סוכר רציפה, בחולי סוכרת מסוג 1, מבוגרים וילדים. המטופלים אשר חוברו למשאבת אינסולין "פארדיים" של מדטרוניק המשולבת סנסור, השיגו שיפור ניכר באיזון רמות הסוכר וירידה גדולה פי 4 ברמת ההמוגלובין המסוכרר A1c, לעומת חולים אשר טופלו בזריקות אינסולין מספר פעמים ביום (MDI). הירידה בערכי A1c הושגה ללא עלייה באירועי היפוגליקמיה.
המחקר נערך ב-30 מרכזי סוכרת בארה"ב וקנדה, למשך שנה, בקרב 485 נחקרים, בגילאים שבין 7-70 שנה.
STAR 3 הוא המחקר הראשון המאשר כי הטיפול במשאבת אינסולין משולבת סנסור מאפשר איזון טוב יותר של רמות הסוכר לא רק במבוגרים אלא גם בילדים ובמתבגרים, המהווים קבוצת גיל מאתגרת. מהמחקר עולה כי אחוז הילדים שהשיגו את יעדי רמות הסוכר המוגדרים לגילם היה כפול בקבוצה שטופלה במשאבת אינסולין משולבת סנסור לעומת קבוצת הילדים שטופלה בזריקות אינסולין.
התוצאות הראו שיפור מובהק בערכי A1c בקרב כל הנבדקים אשר טופלו במשאבות אינסולין "פארדיים" עם קריאת סוכר רציפה, כבר בשלושת חודשי המחקר הראשונים, כאשר הערכים נשמרו לאורך כל שנת המחקר.
התוצאות הוצגו בכינוס הסוכרת המדעי האמריקאי ADA) (American Diabetes Association- אשר נערך ביוני 2010 , באורלנדו, ארה"ב ופורסמו בגיליון המקוון של המגזין היוקרתי The New England Journal of Medicine. "משאבת אינסולין משולבת סנסור לקריאת סוכר רציפה מהווה התקדמות חשובה בטיפול בחולי סוכרת מסוג 1 בכל טווח הגילאים", אמר פרופ' ברגנשטאל, נשיא ה ADA למדע ורפואה. "אלו נתונים חשובים ביותר משום שהם מספקים ראיות מוצקות לכך שמשאבת אינסולין משולבת סנסור לקריאת סוכר רציפה משיגה איזון טוב יותר של רמות הסוכר עם מינימום מקרי היפוגליקמיה".

"מחקר STAR 3 מגדיר מחדש מה אמור להיות הטיפול הסטנדרטי לניהול הסוכרת. זו הפעם הראשונה שמבוגרים, ילדים ובני נוער שטופלו במשאבת אינסולין משולבת סנסור השיגו שיפור מתמשך ברמת ה-A1C, העשוי להפחית באופן משמעותי את סיבוכי הסוכרת," אומרת פרופ' פרנסין קאופמן, סגן נשיא לרפואה, מחקרים קליניים ובריאות בתחום הסוכרת, בחברת מדטרוניק.

* מידע זה הגיע ממשרד יחסי ציבור 'שטרן אריאלי' שמייצג את 'אגנטק '

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.