21 בנובמבר 2016 – 8:08 | אין תגובות

הדסה: נחתם הסכם לשיתוף מחקר בינלאומי בתחום פגיעות חוט השדרה
שיתוף הפעולה הייחודי עם קרן ריק הנסן- על שמו של משותק הרגליים שהפך לאתלט פראלימפי בינלאומי

הסכם לשיתוף פעולה ייחודי נחתם בין בית החולים הדסה לבין קרן …

קרא עוד »
רפואה

בריאות

נשים

פלסטיקה

הריון

ראשי » בריאות, מחלות, רפואה

איזון סוכרת בדרך טבעית

פורסם על ידי ב 30 בדצמבר 2009 – 14:12תגובה אחת

"איזון סוכרת בדרך טבעית"
לראשונה בכללית רפואה משלימה:
סדנת טיפול ייחודית לאיזון סוכרת ולהפחתת הטיפול התרופתי

הסוכרת נחשבת למגפה של המאה ה- 21. הסיבוכים הנגרמים מסכרת (מחלות לב וכלי דם, בעיות כליה וראיה, מערכת עצבים פריפרית ועוד), הם מגורמי התחלואה והתמותה העיקריים בחברות השפע המערביות ובכללן ישראל. המחלה מחייבת שימוש בתרופות למשך שנים, עלויות כספיות לא מבוטלות והתרופות גורמות לעיתים לתופעות לוואי.

כיום ידוע שהסיבות לסוכרת קשורות לאורח החיים ובייחוד לגורמים תזונתיים.
סדנה חדשה וחוויתית לקבוצות אנשים עם סוכרת ובני זוגם, המיועדת לאיזון המחלה ולהפחתה של הטיפול התרופתי.תיפתח לראשונה בימים אלה במרפאת כללית רפואה משלימה, בהרצליה. הסדנה בהנחייתו של ד"ר דני קרתM.D. דוקטור לרפואה ונטורופתיה, מומחה בנושא תזונה ועינת בודנשטיין- נטורופתית בכירה ב"כללית רפואה משלימה".

הסדנה משלבת הנחיות מדויקות בתחום התזונה, התנועה והשליטה במתחים. התזונה המומלצת מתבססת על מזון בעל אינדקס גליקמי נמוך במיוחד וכוללת מידע חדש ופרקטי אותו חולי הסוכרת לא מכירים.
משתתפי הסדנה ילמדו טכניקות בישול מתאימות, יכירו מזונות מיוחדים ותבלינים, שהם בעלי השפעה מאזנת סוכר. הם גם ילמדו לשלוט במתחים, שכן כידוע, כאשר אדם שרוי במתח ובלחץ, הוא מפריש הורמוני סטרס הגורמים להעלאת רמת הסוכר בדם.
בעבר כבר יושמו ע"י ד"ר קרת בהצלחה רבה, סדנאות שיועדו למבריאים ממחלות לב ומבעיות של יתר לחץ דם. ההימצאות בקבוצה, משפרת את יכולת המשתתפים לעמוד בשינויים ההתנהגותיים הנדרשים לצורך יצירת תהליך השיפור במחלה
ד"ר דני קרת: "מי שסומך על תרופות בלבד לא יוכל לשמור על איזון הסוכר לאורך זמן אם לא יבצע שינוי תזונתי ואורח חיים. כדי לתת לגוף המתמודד עם סוכרת הזדמנות לבצע את עבודת הריפוי וההבראה, יש צורך לתת לו את התנאים המתאימים לכך ע"י שינויים משמעותיים ( אך מעשיים ואפשריים ) באורח החיים בתחומי התזונה, התנועה וההתמודדות עם מתחים.חלק חשוב באיזון רמות הסוכר בדם הוא שמירה על סדר ארוחות תקין. חשוב לא להגיע למצבי רעב המעלים את רמות הסוכר בדם. בגופנו טמונה היכולת לרפא את עצמו דרך תזונה מבריאה.ניתן להוריד את רמות הסוכר בדם בתוך ימים ספורים ולשפר משמעותית את ערכי HBA1C דרך שינוי תזונתי מבוקר, תוך איתור הבעיה ולא הסימפטומים.בריאות מהווה את המצב הטבעי של הגוף בהינתן לו התנאים הדרושים לכך ובתנאי שמוסרים המכשולים להשגת מצב טבעי זה. התנאים לבריאות מיטבית ימצאו בתחום התזונה, תנועה ומנוחה, סביבה נקיה ומתן מענה לצרכים נפשיים, רגשיים וחברתיים. בגוף טבועה החכמה והידע לרפא את עצמו והוא עושה זאת טוב מכל רופא או תרופה. עקרון ראשון במעלה עבורי בקשר עם מטופלים הוא נושא העברת האחריות והאצלת-כוח אל המטופל".
השינויים הללו אלו יביאו ברוב המקרים לירידה בערכי הסוכר וכתוצאה מכך לירידה בשימוש בתרופות. הסדנה תתבצע במפגשים שבועיים בני 3.5 שעות כל אחד, במרפאת כללית רפואה משלימה בהרצליה.
תוצאות הסדנה הצפויות, החל מהפחתת משקל, שיפור הכושר הגופני, הורדת כולסטרול ושומני דם, הגברת האנרגיה ושיפור החיוניות.
מה כוללת הסדנה?: פעילות אירובית ( הליכה נמרצת ), רכישת כלים להתמודדות עם מתחים (שיטות הרפיה שונות, תרגילי מתיחה , נשימה, מדיטציה ודמיון מודרך ), ארוחות בריאות שיוכנו ע"י המשתתפים , תוך לימוד עקרונות הבישול המתאים להורדת הסוכר. ובנוסף מתקיימות הרצאות על סוכרת ואורח חיים והרגלי אכילה, שיחות קבוצתיות , שמטרתה לסייע עם השינויים באורח החיים ועם מתחים היכולים לגרום לעליית סוכר.
במידת הצורך, כל משתתף יקבל ייעוץ אישי להתאמת תרופות טבעיות לסיוע באיזון הסוכר.
הסדנה כוללת 13 מפגשים .במרפאת כללית משלימה בהרצליה ,רח' בן גוריון 22, כניסה 2, שער העיר, טל:09-9571477
——————————————————————————————————–
אודות ד"ר דני קרת: דר' דן קרת סיים בהצטיינות בית ספר לרפואה שליד הטכניון בחיפה, הוא ד"ר לרפואה נטורופתית מאוניברסיטת בסטיר בארה"ב, עבד בשירותי רפואה משלימה במרכז רפואי אסף הרופא, מלמד נטורופתיה מאז 1992 ומנחה מ- 1994 קבוצות תמיכה למבריאי לב לפי שיטתו של ד"ר דין אורניש. כמו כן הוא שותף למחקר בנושא גישה טבעית להפחתת לחץ דם ומנחה קבוצות לשיפור איזון הסוכרת.

תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.